دروغ شرکت‌های تلفن همراه مشهور در مورد به‌ روز رسانی‌های امنیتی

0
51
دروغ شرکت‌های تلفن همراه مشهور در مورد به‌روزرسانی‌های امنیتی

بنا به تحقیقات جدید محققان بیشتر تولیدکنندگان محصولات اندروید در مورد به‌روزرسانی‌های امنیتی به مشتریان خود دروغ میگویند. در واقع اجرای آخرین به‌روز رسانی‌های امنیتی روی تلفن‌های هوشمند همیشه حقیقت ندارد.

در گزارش تحقیقاتی یک شرکت امنیتی آلمانی آمده است، شرکت‌های بزرگ تولیدکننده تلفن همراه مانند Samsung، Xiaomi، OnePlus، Sony، HTC، LG و Huawie وصله‌های امنیتی محصولات خود را به‌طور کامل تحویل مشتریان نمی‌دهند.

گفتنی است دو تن از محققان این شرکت امنیتی به نام‌های Nohl و Lell  با بررسی فرم ویر بیش از ۱۲۰۰ تلفن هوشمند اندروید از تولیدکنندگان مشهور دنیا دریافتند، تعداد زیادی از این دستگاه‌های اندروید دارای شکاف امنیتی بوده و نسبت به حمله هکرها آسیب‌پذیر هستند.

در گفتگوی Nohl با خبرگزاری Wired آمده است، در بعضی از موارد بررسی‌شده، شرکت بدون نصب هرگونه وصله‌ای تنها تاریخ را تغییر می‌دهند که ممکن است این امر به دلایل بازاریابی بوده باشد.

در همین راستا شرکت گوگل هرماه وصله‌های امنیتی خود را برای امنیت سیستم اندروید خود از خطرات اساسی منتشر می‌کند، اما ازآنجایی‌که هر تولیدکننده تلفن همراه سیستم‌عامل را برای ساخت یک تلفن همراه منحصر به‌ فرد تغییر می‌دهد، برای اجرای این وصله‌ها با شکست مواجه می‌شود.

جالب است بدانید از بررسی‌های انجام‌شده روی تلفن‌های به‌روز رسانی شده اخیر اندروید نتایج زیر به‌دست‌آمده است:

  • ۰-۱ تعداد وصله‌های امنیتی دریافت نشده: در Google، Sony، Samsung، Wiko Mobile
  • ۱-۳ تعداد وصله‌های امنیتی دریافت نشده: در Xiaomi، OnePlus، Nokia
  • ۳-۴ تعداد وصله‌های امنیتی دریافت نشده: HTC، Huawei، LG ، Motorola
  • ۴ به بالا تعداد وصله‌های امنیتی دریافت نشده:  TCL، ZTE

لازم به ذکر است نتایج بالا تنها با تمرکز بر وصله‌های امنیتی با درجه بالا و حیاتی که در سال ۲۰۱۷ منتشرشده، ارائه شده است.