ویژگی‌های امنیتی جدید مایکروسافت برای آفیس ۳۶۵

0
191
ویژگی‌های امنیتی جدید مایکروسافت برای آفیس 365

روز گذشته شرکت مایکروسافت از ویژگی‌های امنیتی جدید خود برای آفیس ۳۶۵ رونمایی کرد. این ویژگی‌ها با هدف افزایش امنیت کاربران در حفاظت از داده و مقابله با بدافزارها طراحی‌شده است.

به گفته مدیران مایکروسافت ویژگی‌های امنیتی جدید آفیس ۳۶۵ به کاربران تجاری و خانگی اجازه می‌دهد، بعد از هر حمله مخرب مانند حملات باج افزاری، فایل‌های خود را بازیابی کنند. البته ویژگی‌های مذکور، پیش از این فقط برای سرویس OneDrive تجاری طراحی شده بود ولی هم‌اکنون تمام حساب‌های کاربری کاربران آفیس ۳۶۵ می‌توانند از آن استفاده کنند.

در ادامه تعدادی از این ویژگی‌های امنیتی تشریح شده است:

بازیابی فایل و ضد باج افزار: آفیس ۳۶۵ هم‌اکنون به کاربران خود اجازه می‌دهد که One Drive  را از ۳۰ روز گذشته به‌طور کامل بازگردانی کند. این ویژگی همچنین برای بازیابی فایل‌ها بعد از حملات باج افزاری و یا حذف و تخریب اتفاقی داده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تشخیص باج افزار و بازیابی مجدد: آفیس ۳۶۵ در این ویژگی جدید خود حملات باج افزاری را شناسایی کرده و از طریق ایمیل، موبایل و یا هشدار روی صفحه به کاربران هشدار می‌دهد. همچنین در این مواقع به کاربر کمک می‌کند تا بتواند One Drive را به تاریخ قبل از ورود بدافزار بازگردانی کند.

تعیین رمز عبور برای حفاظت از لینک‌های به اشتراک گذاشته شده: این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد برای فایل‌ها و پوشه‌های به اشتراک گذاشته شده رمز عبور مشخص کند. از این طریق از دسترسی افراد غیر مجاز به محتوا جلوگیری خواهد شد.

رمزنگاری ایمیل: در این ویژگی کاربر می‌تواند از طریق Outlook و از راه ارتباطی امن ایمیل‌های رمزنگاری‌شده انتها به انتها ارسال و دریافت کند.

جلوگیری از ارسال مجدد: مایکروسافت از این پس می‌تواند ارسال مجدد و یا کپی ایمیل‌های ارسالی از طریق Outlook را محدود کند. به علاوه اسناد آفیس پیوست شده به ایمیل شما حتی بعد از دانلود نیز رمز شده باقی خواهند ماند. در این حالت حتی در صورت به اشتراک گذاشتن فایل پیوست، اسناد غیرقابل استفاده خواهند بود.

لازم به ذکر است ویژگی‌های تشریح شده به‌زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.