کنفرانس دفکان

0
8407

کنفرانس دفکان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین گردهمایی هکرهای دنیا است.این کنفرانس هر ساله با حضور هکرها، متخصصین امنیت کامپیوتری، خبرنگاران، افراد دولتی مانند FBI، محققان امنیتی و دانشجویان در لاس‌وگاس برگزار می‌شود.

این کنفرانس از بخش‌های متنوعی تشکیل‌شده است که مهم‌ترین آن‌ها دو بخش سخنرانی و رقابت‌های هکری CTF است. مسابقه CTF یا همان فتح پرچم، رقابتی است که در آن تیم‌هایی متشکل از هکرها باید از کامپیوترها و شبکه‌هایی که با سخت‌افزار، نرم‌افزار و معماری مشخصی در اختیار آن‌ها قرارگرفته، دفاع و یا به آن‌ها حمله کنند.

تاریخچه
دفکان برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ و به شکل یک مهمانی برای هکرها برگزار شد. این مهمانی ابتدا توسط هکر مشهور و بنیانگذار بلک هت، جف موس برای خداحافظی یکی از هکرهای عضو Palatinum Net، ترتیب داده شده بود، اما مهمانی خداحافظی بهم خورد و جف تصمیم گرفت به‌جای آن تمام دوستان هکر خود را از نقاط دور و نزدیک به لاس‌وگاس دعوت کند.

بعد از این مهمانی، ایمیل‌های زیادی برای جف ارسال شد که همه او را به برگزاری مجدد این گردهمایی تشویق کردند، به‌طوری‌که شرکت‌کنندگان آن در سال بعد تقریباً دو برابر شد و تا به امروز ۲۲۰۰۰ نفر در بیست و پنجمین کنفرانس دفکان شرکت کرده‌اند.

برگزارکنندگان (Goons)
Goons اصطلاحی است که برای برگزارکنندگان این کنفرانس به‌کار می‌رود. وظیفه این افراد هماهنگی سخنرانان، عملیات مربوط به شبکه، برقراری امنیت کنفرانس و طراحی مسابقات است. برای آشنایی بیشتر با این افراد اینجا کلیک کنید.

مفهوم دفکان
دفکان مخفف عبارت Defense Condition ، شرایط دفاعی در بخش نظامی امریکا است.

زمان و مکان برگزاری
این کنفرانس معمولاً در آخرین هفته جولای و یا هفته اول اوت (مردادماه) در لاس‌وگاس برگزار می‌شود. کنفرانس دفکان ۲۶ نیز در تاریخ ۹ اوت ۲۰۱۸ (۱۸ مرداد ۹۷) در Caesars Palace لاس وگاس به مدت ۴ روز، برگزار خواهد شد.
دفکان به علاقه مندان پیشنهاد می‌کند قبل از شرکت در کنفرانس به سخنرانی‌ها، مسابقات هک و نظرات شرکت‌کنندگان در سال‌های قبل مراجعه کنند تا بتوانند بیشتر با سبک این کنفرانس، نوع رقابت‌ها و سطح تخصصی آن آشنا شوند.

برای ورود به وب سایت اصلی کنفرانس دفکان اینجا کلیک کنید.

برای ورود به وب سایت کنفرانس دفکان در دوره‌های گذشته اینجا کلیک کنید.

کنفرانس دفکان ۲۸

تاریخ برگزاری: ۳۰ جولای- ۲ اوت ۲۰۲۰ (۱۱-۸ مرداد ۹۹) در لاس وگاس

کنفرانس دفکان ۲۷

تاریخ برگزاری: ۱۱-۸ اوت ۲۰۱۹ (۲۰-۱۷ مرداد ۹۸) در لاس وگاس

کنفرانس دفکان ۲۶

تاریخ برگزاری: ۱۲-۹ اوت ۲۰۱۸ (۲۱-۱۸ مرداد ۹۷) در لاس وگاس

کنفرانس دفکان ۲۵

برای آشنایی با مباحث مطرح شده در دفکان ۲۵ اینجا کلیک کنید.

تاریخ برگزاری: ۲۷ جولای ۲۰۱۷ (۵ مرداد ۹۶) در لاس وگاس

وب سایت دفکان ۲۵

کنفرانس دفکان