معرفی کنفرانس RSA

0
3936

RSA یکی از بزرگ‌ترین کنفرانس‌های معروف امنیتی در دنیا است. این کنفرانس با موضوع رمزنگاری و امنیت اطلاعات به‌صورت سالانه در آمریکا، آسیا و اروپا برگزار شده و هر ساله میزبان ۴۵ هزار علاقه مند در حوزه امنیت سایبری است.

کنفرانس RSA اولین بار در سال ۱۹۹۱ با عنوان «رمزنگاری، استانداردها و سیاست عمومی» در کالیفرنیا برگزار شد. در این نشست، جمعی از رمزنگاران گرد هم آمدند و آخرین اطلاعات و دانش خود را در زمینه امنیت اینترنت با یکدیگر به اشتراک گذاشتند. این کنفرانس از سال ۱۹۹۳، تبدیل به یک رویداد سالیانه شد و از سال ۲۰۰۰ نیز به «کنفرانس RSA» تغییر نام یافت.

کنفرانس مذکور از سوی RSA بخش امنیتی شرکت EMC فعال در حوزه ذخیره دیتا و امنیت، مدیریت‌شده و از پشتیبانی رهبران صنعت امنیت سایبری دنیا بهره‌مند‌است.

بخش ‌های کنفرانس

این رویداد بزرگ امنیتی در چند روز متوالی و در دو بخش کنفرانس و نمایشگاه فروش برگزار می‌شود.

گفتنی است بخش کنفرانس، میزبان سخنرانان متعددی با ارائه موضوعات متفاوت امنیتی است که پروپوزال آن‌ها قبلاً توسط هیئت‌داوران بررسی و انتخاب‌شده است. در بخش نمایشگاهی نیز شرکت‌های امنیتی مختلفی از سراسر دنیا می‌توانند محصولات و ایده‌های امنیتی خود را به نمایش بگذارند و البته این بخش در میان سرمایه‌گذاران امنیتی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

شرکت‌کنندگان کنفرانس RSA طیف وسیعی از افراد را در صنایع و حوزه‌های مختلف مانند بانکداری، توسعه نرم‌افزار، بخش‌های دولتی، حوزه سلامت و حتی داروسازی را شامل می‌شود.

این افراد دارای دانش امنیتی در سطوح مختلف هستند که می‌توانند در سه سطح متفاوت یعنی کنفرانس کامل، بخش یک‌روزه و یا فقط بخش نمایشگاهی شرکت کنند. ضمناً شرکت‌کنندگان همیشگی کنفرانس نیز از مزایایی مانند تخفیف خرید برخوردارند.

جالب است بدانید این کنفرانس در سال ۲۰۱۴ از سوی متخصصین امنیتی تحریم شد که در پی آن بسیاری از آن‌ها سخنرانی خود را کنسل کردند. دلیل این کار اعلام اعتراض به استفاده شرکت RSA از نوعی درب پشتی دریکی از محصولات امنیت خود در قبال دریافت ۱۰ میلیون دلار از سازمان امنیت ملی آمریکا NSA بوده است.

کنفرانس RSA 2018

تاریخ برگزاری کنفرانس: ۲۰-۱۶ آوریل ۲۰۱۸ (۳۱-۲۷ فروردین ۹۷) در سانفرانسیسکو

آدرس وب سایت کنفرانس ۲۰۱۸

وب‌سایت اصلی کنفرانس RSA 

ویدیوهای کنفرانس را از اینجا دریافت کنید.