کشف راهی برای باز کردن قفل امنیتی آیفون

0
689
کشف راهی برای باز کردن قفل امنیتی آیفون

بعد از درگیری شرکت اپل با FBI در مورد باز کردن قفل آیفون تروریست‌ها در آشوبگری دو سال پیش، هم‌اکنون یک شرکت اسرائیلی موفق به کشف راهی برای شکستن این قفل شده است.

شرکت اسرائیلی Cellebrite ، فعال در حوزه جرم‌شناسی تلفن‌های همراه اعلام کرد، به‌تازگی راهی برای باز کردن قفل آیفون‌های موجود در بازار از جمله آیفون X یافته است.

Cellebrite که یکی از شرکت‌های امنیتی طرف قرارداد سازمان‌های آمریکایی است، با کشف این ابزار جدید می‌تواند تقریباً تمامی آیفون‌های دارای سیستم‌عامل iOs11 و  نسخه‌های قدیمی‌تر آن را رمزگشایی کند.

در گزارشی از سوی این شرکت با عنوان « سرویس‌های رمزگشایی پیشرفته»  آمده است، سرویس‌های جدید این شرکت می‌تواند امنیت سیستم‌عامل iOS را در تقریباً تمام آیفون‌ها، آی پدها، مینی آی پدها و … را دور بزند.

برای دریافت گزارش مذکور اینجا کلیک کنید.

به گفته منابع ناشناس این ابزار خطرناک می‌تواند iPhone 8 و همچنین به دلیل شباهت عملکرد امنیتی دستگاه‌های آیفون جدید با نسخه‌های قدیمی‌تر، امنیت iPhone X را نیز درهم‌شکسته و به آن نفوذ کند.

گفتنی است به‌علاوه دستگاه‌های آیفون، شرکت Cellebrite سرویس‌هایی برای عبور از سد امنیتی دستگاه‌های هوشمند دیگر از جمله Samsung، Alcatel، Google Nexus، HTC، Huawei، LG، Motorola  و ZTE به مشتریان خود ارائه می‌کند.

درواقع می‌توان گفت ابزار جدید طراحی‌شده از سوی این شرکت می‌تواند هرگونه پین کد، الگوی قفل ، رمز عبور صفحه اصلی را در تمام این دستگاه هوشمند تشخصی داده و یا غیرفعال کند.

این شرکت اسرائیلی که در سال ۱۹۹۹ تأسیس شده است، تاکنون ابزار و نرم‌افزارهای جرم‌شناسی دیجیتالی متعددی برای مشتریان خود از جمله دولت آمریکا طراحی کرده است. از جمله یکی از محصولات اصلی آن می‌توان به دستگاه استخراج فارنزیک جهانی با نام UFED اشاره کرد. این محصول به محققان اجازه می‌دهد تمام داده‌ها و رمزهای عبور یک تلفن همراه را استخراج کنند.

لازم به ذکر است با وجود اینکه اطلاعاتی از جزییات این ابزار در دسترس نیست، تا اطلاع بعدی به کاربران آیفون پیشنهاد می‌شود سیستم‌عامل خود را به‌روز نگه‌دارند.