یوتیوب مورد حمله هکرها قرار گرفت!

0
335
یوتیوب مورد حمله هکرها قرار گرفت!

اخیراً تعدادی از پربیننده‌ترین موزیک ویدیوهای مشهور شبکه یوتیوب از جمله ویدیو Despacito از سوی هکرهایی به نام Prosox و KurioSH هک شده است.

بنا به گزارشات منتشر شده ویدیوی Despacito که بیش از ۵ میلیارد بار مشاهده شده است بعد از هک شدن با تصویری از مردان مصلح جایگزین شده است. همچنین ویدیوهای ستاره‌ها و خواننده‌های معروف نیز هک و به‌جای آن پیام “Free Palestine” به نمایش درآمده است.

گفتنی است تمام ویدیوهای هک شده متعلق به‌حساب کاربری خواننده‌ها در پلت فرم VEVO بوده است. این پلت فرم یکی از سرویس‌دهندگان بزرگ و مشهور پخش‌کننده موزیک  ویدیو در جهان است.

به گفته مدیران یوتیوب در این حمله هکری برای پلت فرم اصلی یوتیوب مشکلی به وجود نیامده است. آن‌ها افزودند بعد از مشاهده اقدامات آپلود غیر معمول بر روی کانال‌های Vevo، ما سریعاً اقدام به قطع دسترسی هکرها کردیم.

در همین راستا شرکت Vevo نیز با پذیرفتن این نفوذ امنیتی به سیستم‌های خود  در بیانیه‌ای اعلام کرد، تحقیقات خود را برای جستجوی منبع نفوذ ادامه داده و در تلاشیم ویدیوهای هک شده را بازگردانی کنیم.

لازم به ذکر است یکی از این هکرها @ProsoxW3b در توییتی اعلام کرد این اقدامات هکری فقط جنبه تفریحی داشته و برای کسب سود نبوده است.