روسیه از اپل میخواهد که تلگرام را از App Store حذف کند!

0
301

سازمان تنظیم کننده ارتباطات روسیه (Roskomnadzor) اپل را تهدید کرده که اگر تلگرام را از از App store حذف نکند با عواقب آن روبه رو خواهد شد.

در ماه آپریل، روسیه تلگرام را به دلیل عدم همکاری برای ارائه کلید خصوصی کاربران، به دولت روسیه برای دسترسی به پیام های کاربران، فیلتر کرد.

با این حال هنوز تلگرام در نسخه روسی App Store همچنان در دسترس میباشد.

بنابراین جهت تلاش برای بستن کامل تلگرام در سازمان نظارتی روسیه اظهار نامه ای به صورت رسمی برای اپل ارسال کرده و از آن ها خواسته که برنامه را از فروشگاه روسی App Store حذف کند و برنامه را برای ارسال اطلاعیه به کاربرانی محلی که آن را نصب کرده اند مسدود کند.

الکساندر ژاروف مدیر Roskomnadzor اعلام کرده که یک ماه به اپل فرصت میدهد تا قبل از اعمال مجازات برای آن ها برنامه تلگرام را از App Store حذف کنند.

با وجود ممنوعیت ها در ماه آپریل، اکثر کاربران در روسیه از VPN برای دسترسی به تلگرام استفاده می کنند و فقط ۱۵ تا ۳۰ فعالیت تلگرام مختل شده. این شکست باعث میشود که روسیه برای پایین آوردن کامل برنامه بخواهد از اپل کمک بگیرد.

همچنین این سازمان اعلام کرده که در مذاکره با گوگل است که تلگرام را از Google Play حذف کند.

Roskomnadzor یک سازمان اجرایی فدرال در روسیه است که مسئول نظارت بر رسانه ها، از جمله رسانه های الکترونیکی، ارتباطات جمعی، فناوری اطلاعات و ارتباطات راه دور است. سازماندهی کار خدمات فرکانس رادیویی؛ و نظارت بر اجرای قانون محافظت از محرمانه بودن اطلاعات شخصی کاربران است.

Roskomnadzor از تلگرام خواست که چت ها و کلیدهاص خصوصی رمزنگاری کاربران را در اختیار سرویس های امنیتی دولتی قرار دهد، از آنجایی که این برنامه در میان تروریست هایی که در داخل کشور روسیه فعالیت میکنند بسیار محبوب است.

در گذشته اپل عمدتا پشتیبانی خود را رمزنگاری و اطمینان داده ها اعلام کرده، اما ما این شرکت را موافق با قوانین محلی دیده ایم.

سال گذشته، اپل تمام برنامه های VPN را از App Store خود در چین حذف کرد، و عبور کاربران اینترنت از فایروال بزرگ در چین سخت تر شد و عملیات iCloud خود را به یک شرکت محلی مرتبط با دولت چین انتقال داد.

همچنین، در اواخر سال گذشته، اپل اسکایپ را، همراه با چندین برنامه مشابه، از App Store خود در چین کشیده است.