حمله عاملان WannaCry به بازارهای ارز مجازی در کره جنوبی

0
409
حمله عاملان WannaCry به بازارهای ارز مجازی در کره جنوبی

به‌تازگی یک کمپین بدافزاری گسترده از سوی محققین شناسایی‌ شده است که بازارهای ارز مجازی و پایانه‌های فروش کره جنوبی را هدف خود قرار داده است.

محققین بر این باورند گروه هکری Lazarus منتسب به دولت کره شمالی، معادل میلیون‌ها دلار، بیت کوین را از یکی از بازارهای ارز مجازی کره جنوبی با نام Youbit سرقت کردند.

این گروه هکری از سال ۲۰۰۹ تاکنون عامل حملات مشهور متعددی از جمله هک Sony Picturex، سرقت از بانک Bangladesh و حمله WannaCry بوده است. تا جاییکه دولت آمریکا نیز رسماً کره شمالی را مسئول اصلی حمله باج افزاری WannaCry و آلودگی صدها هزار کامپیوتر در ۱۵۰ کشور دانسته است.

در گزارش جدید شرکت Proofpoint نیز، محققان دریافتند ارتباطی بین گروه هکری Lazarus و چندین حمله سایبری به بازارهای ارز مجازی وجود دارد.

گفتنی است این بار دوم است که Youbit در ۸ ماه گذشته هدف مهاجمان سایبری قرار گرفته است. با حمله سایبری دوم به این بازار تبادل ارز دیجیتالی بیش از ۱۷ درصد از دارایی‌های این شرکت از بین رفته است.

۸ ماه پیش نیز هکرها ۴هزار بیت کوین به ارزش ۵ میلیون دلار و معادل ۴۰ درصد از دارایی‌های این شرکت را به سرقت برده‌اند. این اولین باری است که یک بازار تبادل ارز مجازی در کره شمالی با ورشکستگی روبه‌رو شده است.

تبادلات این نوع ارز در کره جنوبی طرفداران بسیار زیادی داشته و بیش از یک میلیون نفر در این کشور روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. همین امر موجب شده است ارزش این پول مجازی در کره جنوبی بیش از آمریکا باشد.

لازم به ذکر است افزایش روز افزون ارزش ارز مجازی در دنیا، توجه مجرمان سایبری از جمله گروه Lazarus را بیش از پیش به سمت این حوزه جلب کرده است تا جاییکه خطرات موجود در این زمینه روز به روز در حال افزایش است.